V Japonsku popravili dva muže. Šlo letos už o patnáctý trest smrti v zemi

Dva muže odsouzené za vraždu ve čtvrtek za úsvitu místního času v Japonsku popravili oběšením. V letošním roce tak Japonsko popravilo už 15 osob poté, co v červenci skončilo na popravišti 13 členů sekty Óm Šinrikjó odsouzených za smrtící útok plynem sarin v tokijském metru v roce 1995. Informovala o tom agentura AFP.

Tokio Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šibenice (ilustrační foto)

Šibenice (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Ve čtvrtek byli popraveni dva muži ve věku 60 a 67 let, kteří v roce 1988 uškrtili šéfa investiční společnosti a jednoho zaměstnance, sdělil na tiskové konferenci ministr spravedlnosti Takaši Jamašita.

Japonsko popravilo zbylých šest členů sekty, která v tokijském metru útočila sarinem

Číst článek

Od doby, co se v prosinci 2012 vrátil k moci premiér Šinzó Abe, bylo v Japonsku celkem popraveno oběšením 36 osob. Japonsko je krom Spojených států jedinou vyspělou zemí, která vykonává trest smrti.

V japonských celách smrti momentálně čeká na popravu více než stovka odsouzených; zhruba polovina z nich více než deset let, přestože zákon výslovně stanoví, že by poprava měla proběhnout šest měsíců po potvrzení trestu.

„Popravy v Japonsku probíhají tajně a vězni se o nich obvykle dozvědí až několik hodin před vykonáním. Jejich rodiny, obhájci a veřejnost dostanou tuto informaci až následně,“ uvedla nedávná zpráva skupiny na ochranu lidských práv Amnesty International (AI), která protestuje proti všem popravám.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme