Blesková zpráva

Moravou se prohnalo tornádo

Japonsko postihlo další zemětřesení

Japonsko zasáhly další otřesy o síle 5,3 stupňů Richterovy škály. Došlo k nim jen necelý den poté, co západní pobřeží postihlo zemětřesení o síle 7,1 stupně, při kterém zahynula jedna žena a zraněno bylo na 200 lidí. Tentokrát ale meteorologové nevydali varování před vlnou tsunami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zemětřesení v Japonsku | Zdroj: ČTK

Nejsilnější následné otřesy zasáhly poloostrov Noto, celkem jich pak od nedělního zemětřesení bylo podle meteorologů už více než 180. Postiženy byly tři prefektury v centrální části Japonska, ve kterých 2600 obyvatel muselo přečkat noc z neděle na pondělí v útulcích, někteří dokonce ve svých automobilech. Nejhůře bylo zasaženo město Wadžima v prefektuře Išikawa, kde se zřítilo nebo bylo poničeno na 307 domů. Ty nyní prohledává záchranný tým tvořený hasiči snažícími se zjistit, zda se v troskách budov nenacházejí živí lidé.

Japonsko patří k seizmicky nejaktivnějším oblastem na světě. K největším tragédiím v posledních letech došlo v říjnu 2004, kdy při zemětřesení o síle 6,8 stupně zahynulo na severu země 65 lidí a zraněno bylo více než 3000 dalších. V roce 1995 pak zasáhly město Kóbe otřesy o síle 7,3 stupně, tehdy zemřelo více než 6400 osob.

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme