‚Ztratili jsme náš symbol.‘ Požár v Japonsku zničil dřevěný hrad Šuri, který je na seznamu UNESCO

Požár na japonském ostrově Okinawa v noci na čtvrtek téměř zničil areál dřevěného hradu Šuri, který je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Příčina požáru je nejasná, informovala agentura DPA.

Video Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár propukl po místní půlnoci. Hasiči bojovali s plameny podle britské BBC více než 10 hodin, práci jim ztěžoval silný vítr. Na místo jich bylo povoláno více než 100. Nakonec se jim podařilo požár uhasit ve čtvrtek odpoledne. Podle agentury AP nebyl nikdo zraněn.

Všechny hlavní budovy hradu podle BBC lehly popelem. Do čtvrtečního požáru byl hrad Šuri největší dřevěnou stavbou na ostrově Okinawa.

Hrad Šuri leží ve stejnojmenné části okinawského hlavního města Naha a je symbolem ostrova i oblíbenou turistickou atrakcí. „Jsem nesmírně zarmoucena, jsem naprosto v šoku,“ řekla podle listu Japan Times starostka hlavního města Mikiko Shiromaová. „Ztratili jsme náš symbol,“ dodala.

V minulosti na tomto hradě sídlili panovníci království Rjúkjú, kteří vládli 450 let, konkrétně mezi roky 1429 a 1879. V roce 1945 během druhé světové války padl téměř celý hrad za oběť bojům s americkými jednotkami, ale později byl znovu obnoven a v roce 2000 zapsán na seznam UNESCO. Původní hrad byl vystavěn před více než 500 lety.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme