Srážka amerického torpédoborce s nákladní lodí: sedm pohřešovaných námořníků zahynulo

Těla sedmi amerických námořníků, pohřešovaných po srážce torpédoborce Fitzgerald s nákladní lodí u pobřeží Japonska, se našla mrtvá v poškozené části plavidla. Oznámilo to velení amerického námořnictva.

Jokosuka (Japonsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Torpédoborec Fitzgerald se na japonskék pobřeží srazil s nákladní lodí plující pod filipínskou vlajkou | Foto: Toru Hanai | Zdroj: Reuters

Torpédoborec Fitzgerald se v sobotu srazil s mnohem větší nákladní lodí plující pod filipínskou vlajkou. Tři námořníci včetně kapitána se zranili a sedm se pohřešovalo.

Potápějící se plavidlo se podařilo stabilizovat a dostat do domovského přístavu. Kolize se stala zhruba 100 kilometrů od přístavu Jokosuka, kde má základnu 7. flotila amerického námořnictva.

Japonská námořní hlídka zaznamenala tísňové volání kontejnerové lodi ACX Crystal po druhé hodině ranní místního času (po 19:00 v pátek SELČ). Posádka plavidla čtyřikrát většího než americký torpédoborec ohlásila srážku.

Na americkém plavidle bylo přes 200 námořníků a většina z nich spala v kabinách, z nichž některé zaplavila voda. Příčina srážky se vyšetřuje. Podle japonské pobřežní hlídky byla v době kolize dobrá viditelnost, avšak nehoda se odehrála na frekventovaném úseku.

Podobné incidenty jsou spíše řídké. V květnu se loď amerického námořnictva srazila s jihokorejskou rybářskou lodí, obě plavidla však byla schopná provozu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme