Japonsko zasáhla bouře Krosa. Úřady doporučily více než půl milionu lidí z postižené oblasti evakuovat se

Japonsko ve čtvrtek zasáhla tropická bouře Krosa, přinesla s sebou silný vítr a přívalové deště. Úřady v této souvislosti varovaly před záplavami a sesuvy půdy a doporučily dobrovolnou evakuaci asi 550 000 lidí, kteří se nachází v postižené oblasti, uvedla agentura AFP. Čtyři lidé zatím utrpěli lehká zranění, jedna osoba zranění závažnější.

Tokio (Aktualizováno: 8:46 15. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zrušeno muselo být více než 600 vnitrostátních letů. | Zdroj: Profimedia

Tropická bouře Krosa, která zatím nedosáhla síly tajfunu, se ve čtvrtek pomalu pohybovala jihozápadním pobřežím Japonska. Vítr, který ji doprovázel, měl rychlosti až 160 kilometrů za hodinu.

Bouře rovněž způsobila chaos v dopravě. Přišla totiž v době, kdy se tisíce lidí vracejí do velkých měst po oslavách japonského buddhistického svátku Obon. Zrušeno muselo být více než 600 vnitrostátních letů a omezena byla železniční doprava.

Japonská agentura pro boj s požáry a mimořádnými situacemi informovala rovněž o skupině 18 lidí včetně dětí, která během grilování uvázla v jedné z oblastí, kde velmi rychle vystoupala hladina řeky. Skupinu se zatím podařilo evakuovat do vyšších míst.

null

null

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme