Stovka zrušených letů i zastavené vlaky. Na Japonsko by měl podle meteorologů udeřit tajfun Krosa

Japonsko se připravuje na příchod tajfunu Krosa, který by měl podle meteorologů na západní pobřeží země udeřit ve čtvrtek. V této souvislosti se také plánuje omezení letecké a železniční dopravy v oblastech, které by bouřkový systém měl zasáhnout. Informovala o tom ve středu agentura Kjódó.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlny způsobené tajfunem Krosa u pláže Miyazaki na jihozápadní straně Japonska. | Foto: Kyodo | Zdroj: Reuters

Japonský meteorologický ústav sdělil, že Krosa (podle Reuters v khmerštině jeřáb) od úterý poněkud zeslábl, nicméně i tak by v některých pobřežních oblastech mohl přinést až 1000 milimetrů srážek.

Dva zranění a vítr o rychlosti 140 kilometrů za hodinu. Japonský ostrov Kjúšú zasáhl tajfun Francisco

Číst článek

Vítr desátého tajfunu v letošní sezoně ve středu hodinu po poledni (v 6.00 středoevropského letního času) dosahoval podle meteorologů rychlosti 144 kilometrů za hodinu.

Japonské letecké společnosti Japan Airlines a All Nippon Airways podle Kjódó oznámily, že kvůli blížícímu se přírodnímu živlu už během středy zruší celkem 100 letů do oblastí a z oblastí ostrova Kjúšú.

Společnost West Japan Railway sdělila, že ve čtvrtek zastaví téměř všechny své vlaky na vysokorychlostní železnici. Úplné zrušení služeb chystá na trati mezi stanicemi Ósaka-Šin a Kokura a výrazně omezeny budou na trase Kokura-Hakata.

Počet svých rychlovlakových spojení se ve čtvrtek připravují omezit i společnosti Central Japan Railway a Kyushu Railway. Shikoku Railway s omezováním vysokorychlostního provozu začne již během středy a ve čtvrtek ho zcela zastaví v západních části ostrova Šikoku.

null

null

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme