V Japonsku se zřítily dva vojenské vrtulníky. Jeden člověk zemřel, sedm lidí je nezvěstných

Dva vrtulníky japonské námořní obrany se v sobotu večer při cvičení v Pacifiku jižně od Tokia zřítily do moře. Oznámil to v neděli japonský ministr obrany Minoru Kihara. Podle japonské vlády je možné, že se vrtulníky navzájem srazily, uvedla agentura Kjódó. Vláda zatím potvrdila smrt jednoho člena posádky, ostatních sedm členů posádek se pohřešuje.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrtulník Mitsubishi SH-60K

Vrtulník Mitsubishi SH-60K | Foto: ken H | Zdroj: Flickr | CC BY-SA 2.0 DE,©

Média dříve psala o jednom zachráněném, ale japonské ministerstvo obrany později potvrdilo, že byl nalezen jeden člen posádky, který už byl mrtvý.

S vrtulníky Mitsubishi SH-60K, z nichž každý měl na palubě čtyřčlennou posádku, bylo přerušeno spojení ve 22.38 a 23.04 místního času (15.38 a 16.04 SELČ), když byly v oblasti východně od souostroví Izu, uvedlo japonské ministerstvo obrany.

Vrtulníky Venom jsou modernější než Mi-25. Problém je v tom, že je kromě USA nikdo nemá, říká analytik

Číst článek

Záchranáři v moři objevili pravděpodobné trosky vrtulníků, řekl novinářům Kihara. Do pátrací operace se zapojilo osm lodi a pět letounů japonských ozbrojených sil a dva čluny pobřežní stráže.

Ministr obrany Kihara uvedl, že byly nalezeny oba letové zapisovače nedaleko od sebe a je vysoce pravděpodobné, že se vrtulníky spolu srazily. Náčelník generálního štábu japonské armády Jošitaka Sakai předtím řekl, že se nedomnívá, že se na neštěstí podílela jiná země. Vrtulníky se účastnily nočního protiponorkového cvičení, uvedl ministr. Příčina neštěstí ještě není známá, řekl Kihara.

Před rokem se zřítil japonský vojenský vrtulník typu UH-60JA do moře u ostrova Okinawa. Zahynulo všech deset lidí na palubě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme