Japonsko zasáhlo zemětřesení, oběti nejsou hlášeny

Zemětřesení o síle 5,4 stupně Richterovy škály zasáhlo dnes ráno místního času Tokio. Japonská metropole hlásí 27 zraněných a dopravní komplikace. Nejsou však zaznamenány žádné oběti na životech a ani nebylo vyhlášeno varování před přívalovými vlnami tsunami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

seizmograf | Foto: PBS

Epicentrum otřesů zaznamenali seizmologové dnes ve 4:46 místního času (v úterý 20:46 SEČ) 40 kilometrů pod povrchem země v prefektuře Ibaraki, která leží 130 kilometrů severně od Tokia.

Otřesy ze strany na stranu trvaly asi 20 vteřin a vyvolaly zpočátku určitou paniku. Jako pokaždé v podobném případě japonské televize okamžitě přerušily vysílání, podávaly první informace a ukazovaly záběry rozkmitaných budov v centru města.

Všech 27 zaznamenaných zranění je poměrně lehčích a způsobilo je vesměs spadnutí z postele nebo pád nějakého předmětu, jako televizoru nebo reproduktorů z nábytku. Sedm zraněných je hlášeno přímo z Tokia, ostatní z okolí.

Ihned po otřesech byl dočasně zastaven provoz všech vlaků v oblasti a prověřuje se stav kolejí. Preventivně uzavřen byl i jeden úsek dálnice. Japonsko leží v oblasti, kde se stýkají čtyři tektonické desky. Každoročně je zde zaznamenáno tisíce otřesů.

Lucie Weissová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme