Sedm let nezvěstného Japonce našli, když si šel pro sociální dávky. Postrádali ho od zemětřesení

Japonským úřadům se podařilo vypátrat muže, který byl přes sedm let nezvěstný. Skoro padesátiletý Japonec byl na seznamu lidí, které se po zemětřesení a tsunami v roce 2011 nedařilo zkontaktovat nebo najít. Píše to server Japan Times.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zemětřeesní v Japonsku (ilustrační foto)

Muž se vlastně nechal vypátrat sám. Přišel si totiž na úřad zažádat o sociální dávky. K tomu je ale potřeba splňovat řadu podmínek.

Záplavy v Japonsku mají nejméně 100 obětí, desítky lidí jsou pohřešovány

Číst článek

Základem je dodat certifikát, který potvrzuje adresu bydliště. Muž ale dokument neměl, a když se po něm úředník začal pídit, ukázalo se, že Japonec pochází z úplně jiného místa, než kde si o dávky žádá.

Úředníci pak zjistili, že se padesátník už několik let stěhuje z prefektury do prefektury a že kdysi bydlel na Tóhoku, které zasáhlo zemětřesení a že je na seznamu hledaných osob.

Jak je možné, že byl muž tak dlouho nezvěstný, když je zdravý a v pořádku, je na celém případu to nejpodivnější. A Japonec to zatím úřadům nevysvětlil. Není jasné, jestli chtěl zůstat nezvěstný, nebo jestli jde o souhru náhod.

Muže totiž nahlásila jako nezvěstného jeho širší rodina s tím, že žil v oblasti zasažené katastrofou a že o něm nemají zprávy. Příbuzní ale možná jen zpanikařili.

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme