Japonsko zřídilo jednotku pro boj s terorismem, tým ukázalo 'zezadu'

Před vzrůstající hrozbou terorismu ve světě bude Japonsko nově chránit speciální jednotka. Úkolem týmu, který dnes japonské úřady oficiálně představily novinářům, má být zajištění bezpečnosti země v době konání summitu G7 a také před Olympijskými hrami v Tokiu v roce 2020.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Japonsko představilo specializovanou jednotku pro boj s terorismem | Zdroj: Reuters

Představitelé Japonska sice vytvoření specializované jednotky přiznali, zároveň se ale snaží prozradit co nejméně. Novináři proto směli vidět 24 členů jednotky pouze zezadu. Údajně proto, aby je nebylo možné identifikovat.

Zpravodajští specialisté se mají zaměřit zejména na získávání informací ze zahraničí. V budoucnu by mělo vzniknout ještě dalších 20 zpravodajských postů. Odborníci na potírání terorismu by měli působit hlavně na Blízkém východě, v Indii nebo v Indonésii.

Japonsko dosud nemělo speciální útvar pro boj s terorismem. Sami japonští představitelé přiznávají, v tomto směru nemají mnoho zkušeností. Vznikem jednotky prý země reaguje na rostoucí hrozbu útoků na mezinárodní scéně.

Útoky radikálů se letos výrazněji zaměřily také na Japonce. K vraždám dvou Japonců se přihlásil Islámský stát. Radikálové v lednu zavraždili humanitárního pracovníka v Sýrii. V říjnu se přihlásili k zastřelení Japonce v Bangladéši. Země přiznává, že nová jednotka je také reakcí na listopadové útoky v Paříži.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme