‚Neskutečně miloval Slovenskou republiku‘. Poslanci v Bratislavě uctili zesnulého Kuberu minutou ticha

Slovenští poslanci minutou ticha uctili památku šéfa českého Senátu Jaroslava Kubery, který zemřel v pondělí ve věku 72 let. Učinili tak na úvod své schůze slovenské sněmovny a z podnětu jejího předsedy Andreje Danka.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský parlament | Zdroj: Reuters

„S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu o úmrtí významného českého státníka, přítele Slovenska, politika, předsedy českého Senátu, pana Jaroslava Kubery. Prosím, abychom minutou ticha uctili významného člověka, který neskutečně miloval Slovenskou republiku,“ řekl Danko.

Senát navrhne vládě, aby Česko uctilo památku Jaroslava Kubery státním smutkem

Číst článek

Dankův mluvčí Tomáš Kostelník sdělil, že předseda slovenské sněmovny se také zapíše do kondolenční knihy, kterou u příležitosti úmrtí vystaví ve svých prostorách české velvyslanectví v Bratislavě.

Začátek schůze slovenské sněmovny, z jejíhož programu koalice hlasováním vyřadila až na jeden bod všechny návrhy, ale poznačily také slovní přestřelky mezi Dankem a opozičními a nezávislými poslanci. Lídr opozičního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Igor Matovič předstoupil v jednacím sále před Danka, který od začátku schůze hůře artikuloval, a v rukou držel plakát s nápisem „On je ožralý“.

Danko v reakci Matovičovi řekl, že to co napsal, je neskutečná drzost. Opozici Danko také vzkázal, že jí má plné zuby a jednoho z poslanců vybídl k odběru krve, aby se ukázalo, zda není pod vlivem drog. Už před tím prohlásil, že nemá úctu k hlavě slovenského státu Zuzaně Čaputové, prezidentský palác podle něj „slouží feťákům“.

Předseda slovenské sněmovny a vládní Slovenské národní strany Danko je kvůli svému svéráznému slovníku, artikulaci a častým přebreptům dlouhodobě terčem slovenských satirických a humoristických stránek na internetu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme