Je čas radikalizovat revoluci, prohlásil Maduro a nařídil zkonfiskovat některé továrny

Venezuelský prezident Nicolas Maduro nařídil zkonfiskovat zavřené továrny a uvěznit jejich majitele. V projevu v hlavním městě Caracasu řekl, že jedním z řešení hluboké ekonomické krize je obnova výroby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venezuelský prezident Nicolas Maduro | Zdroj: ČTK

„Jsem připravený předat místním komunitám továrny, které přestaly fungovat kvůli některým velkým zvířatům z řad konzervativců. Nečinné továrny budou dány do rukou lidem. A my to uděláme! Dozrál čas radikalizovat revoluci,“ prohlásil Maduro.

Venezuelu silně zasáhla dlouhodobě nízká cena ropy, chybí základní potraviny i léky. V pátek Maduro v zemi znovu prodloužil stav ohrožení a hospodářské nouze, který platí od půlky ledna. Podle prezidenta má trvat po celý letošní rok i v roce příštím.

Země podle něj čelí hrozbě ze strany Spojených států i jistých elementů na domácí scéně, které se údajně snaží svrhnout jeho socialistickou vládu. Maduro proto oznámil, že chystá vojenské manévry.

S prezidentovými kroky nesouhlasí parlament, který od prosince loňského roku ovládá pravicová opozice. Ta se snaží zajistit Madurovo odvolání. S odstoupení prezidenta souhlasí i dvě třetiny Venezuelanů.

Protesty proti prezidentovi Madurovi v Caracasu | Foto: ČTK

ČRo, Iva Kestřánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme