'To je Miloš Zeman s puškou na novináře.' Al-Džazíra vytvořila video o prezidentově vztahu s médii

Rozporuplného vztahu mezi českým prezidentem Milošem Zemanem a novináři si všimla také arabská televizní stanice Al-Džazíra. „Tohle je český prezident Miloš Zeman držící falešnou pušku ‚na‘ novináře během tiskové konference 20. října,“ začíná video, které televize připravila na své sociální sítě. A posledního výstřelku prezidenta si všímají i další zahraniční média.

Video Dauhá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman s ‚kalašnikovem na novináře‘ (říjen 2017) | Foto: Ladislav Němec / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Nejde přitom o první rýpnutí do novinářů. Zeman už dříve novináře nazval hnojem a hyenami. V květnu během rozhovoru s Vladimirem Putinem zavtipkoval, že by se novináři ‚měli zlikvidovat‘,“ pokračuje výčet výstupů českého prezidenta namířených proti novinářům.

Video se pak záhy se přesouvá k Zemanově rozhodnutí jmenovat Andreje Babiše z hnutí ANO premiérem: „21. října Zeman řekl, že jmenuje Andreje Babiše novým premiérem. Babiš je miliardář, který vlastní dva významné deníky v zemi a jednu rozhlasovou stanici.“

Upozorňuje také, že Zemanova obsese zbraněmi není nic nového: „V lednu vyzval obyvatele, aby se vyzbrojili proti možnému ‚super holokaustu‘, který by mohli provést ‚muslimští teroristé‘.“

'Blogující fúrie.' Zavražděná novinářka Galiziová odkrývala kauzu Panama Papers i korupci na Maltě

Číst článek

Arabská televizní stanice Al-Džazíra v reakci na Zemanovo počínání navíc připomněla jen několik dní starou vraždu maltské novinářky: „Jeho žert přichází jen pár dní poté, co na Maltě kvůli bombě zemřela investigativní novinářka Daphne Caruana Galiziová.“

Washington Post i Independent

Zemanovy pušky „na novináře“ si všimla i další zahraniční média. Mezi nimi například americký Washington Post nebo britský Independent.

Zeman dostal samopal nabitý becherovkou. 'Neumím střílet, stahujte se,' vzkázal novinářům

Číst článek

Podle Washington Post Zeman pozvedl svůj zuřivý odpor k novinářům na level, který překračuje i neskrývanou averzi amerického prezidenta Donalda Trumpa vůči novinářům. Podotýká také, že na místě, kde by normálně byl zásobník, byla lahev Becherovky.

Americký deník pak stejně jako Al-Džazíra připomněl neštěstí na Maltě a upozornil, že novináři ve střední Evropě čelí velkému ekonomickému i politickému tlaku.

Independent zase vysvětluje, proč je svoboda tisku v České republice ohrožena. „Česká média jsou stále víc soustředěná do rukou několika málo vysoce postavených a zámožných jedinců,“ uvádí server.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme