Je 'zdravá a fit', píše lékařka o Clintonové. Volební štáb zveřejnil i záznamy Kaina

Hillary Clintonová zůstává zdravá a schopná vykonávat úřad americké prezidentky. To stojí v lékařské zprávě, kterou volební štáb demokratické kandidátky ve středu zveřejnil o jejím současném zdravotním stavu. Zápal plic, kterým trpí, je bakteriálního původu a není nakažlivý. Clintonová se podle lékařky zotavuje dobře. Zveřejněny byly také záznamy Tima Kaina, kandidáta na viceprezidenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová | Foto: Reuters

Podle aktualizové lékařské zprávy zveřejněné ve středu na webu Hillary Clintonové se její stav díky antibiotikům a odpočinku zlepšuje.

„V neděli 11. září při vzpomínkové akci byla přehřátá a dehydrovaná. Výsledkem toho byly závratě,“ píše doktorka Lisa Bardacková ve zprávě.

Podle ní se u Clintonové objevil mírný a nenakažlivý zápal plic. Proto demokratická uchazečka o Bílý dům dostala na deset dní antibiotika.

Bardacková uvedla, že dobře dopadlo i celkové vyšetření a Clintonová je ve skvělém psychickém stavu.

Dodatečné zdravotní informace zveřejněné spolu se zprávou ukazují, že v normálu je i její krevní tlak a cholesterol. Ke kampani by se podle poradců měla navrátit ve čtvrtek.

I druhý lékařský dokument zveřejněný volebním štábem Clintonové, tedy lékařská zpráva Tima Kaina, popisuje dobrý zdravotní stav kandidáta.

Na twitterovém účtu demokratické kandidátky se spolu s informací, že lékařské záznamy zveřejnila, objevila i narážka na republikánského kandidáta Donalda Trumpa. „Pořád čekáme na to, že Trump udělá to samé,“ píše se v tweetu.

Trump se na to skutečně chystá. Detaily o svém zdravotním stavu chce zveřejnit ve čtvrtek. Podle týmu poradců si je vědomý, že by měl shodit několik kilo, jinak je však údajně zdravý.

O zdravotním stavu Clintonové se začalo mluvit poté, co předčasně odešla z nedělního shromáždění na počest obětí teroristických útoků z 11. září.

Podle videonahrávky jí musela při nástupu do auta pomáhat ochranka. Někdejší šéfka americké diplomacie se přesunula do bytu své dcery a pak do svého domu nedaleko New Yorku. Později štáb oznámil, že má už od pátku zápal plic.

ČRo, Dominika Píhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru