Jeden mrtvý a několik zraněných, hlásí z průběhu neoficiálního venezuelského referenda

Během nedělního neoficiálního referenda ve Venezuele do voličů začal střílet útočník. Při útoku zemřel jeden člověk a další blíže neurčený počet voličů byl zraněn, píše agentura Reuters.

Caracas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venezuelané jsou na svoji zemi hrdí a bylo to vidět i ze všudypřítomných vlajek u referenda. | Foto: Marco Bello, Tony Gentile | Zdroj: Reuters

Opoziční demokratická strana uvedla, že provládní „polovojenský gang“ začal střílet do lidí v chudinské čtvrti. Na televizních záběrech je patrné, jak se po výstřelech rozutíkají lidé. Útočiště našlo několik lidí i v tamním kostele.

Venezuelané hlasují v referendu. Vláda ho neschválila, přesto může mít velkou váhu, tvrdí média

Číst článek

„Je to pro nás velmi bolestivé,“ řekl opoziční mluvčí Carlos Ocariz novinářům a dodal: „Ale je to jen jedno z 2030 volebních míst.“

Zatímco opozice nejprve uvedla v prohlášení, že dva lidé zřejmě byli zabiti a čtyři zraněni, úřad státního zastupitelství potvrdil jen jedno úmrtí a tři zraněné.

Referendum reaguje na plán vlády uspořádat 30. července volby do nového orgánu zvaného Ústavodárné shromáždění. Opozice bude volby bojkotovat jako nedemokratické, neboť způsob jejich konání stanovil prezidentský dekret a volební komise nakloněná vládě.

rez, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme