Jeden mrtvý a několik zraněných, hlásí z průběhu neoficiálního venezuelského referenda

Během nedělního neoficiálního referenda ve Venezuele do voličů začal střílet útočník. Při útoku zemřel jeden člověk a další blíže neurčený počet voličů byl zraněn, píše agentura Reuters.

Caracas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venezuelané jsou na svoji zemi hrdí a bylo to vidět i ze všudypřítomných vlajek u referenda. | Foto: Marco Bello, Tony Gentile | Zdroj: Reuters

Opoziční demokratická strana uvedla, že provládní „polovojenský gang“ začal střílet do lidí v chudinské čtvrti. Na televizních záběrech je patrné, jak se po výstřelech rozutíkají lidé. Útočiště našlo několik lidí i v tamním kostele.

Venezuelané hlasují v referendu. Vláda ho neschválila, přesto může mít velkou váhu, tvrdí média

Číst článek

„Je to pro nás velmi bolestivé,“ řekl opoziční mluvčí Carlos Ocariz novinářům a dodal: „Ale je to jen jedno z 2030 volebních míst.“

Zatímco opozice nejprve uvedla v prohlášení, že dva lidé zřejmě byli zabiti a čtyři zraněni, úřad státního zastupitelství potvrdil jen jedno úmrtí a tři zraněné.

Referendum reaguje na plán vlády uspořádat 30. července volby do nového orgánu zvaného Ústavodárné shromáždění. Opozice bude volby bojkotovat jako nedemokratické, neboť způsob jejich konání stanovil prezidentský dekret a volební komise nakloněná vládě.

rez, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme