Jeden mrtvý a šest zraněných po útoku nožem v Hamburku. Útočník trpěl psychickými problémy

V Hamburku v pátek v supermarketu zaútočil 26letý muž nožem na lidi. Hamburská policie útočníka zadržela a převezla do vazby. Policie na svém twitterovém profilu uvedla, že zatím nezná s určitostí jeho motiv. Informovala však o šesti zraněných. Jeden zemřel. Záchranáři převezli zraněné do nemocnic. Na místě události byl k dispozici i vrtulník.

Hamburk (Aktualizováno: 7:42 29. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pachatelem pátečního útoku v supermarketu v Hamburku je šestadvacetiletý muž, který se narodil ve Spojených arabských emirátech.

Řidič pod vlivem omamných látek najel do lidí v centru Helsinek, jeden mrtvý a několik zraněných

Číst článek

Magazín s odvoláním na bezpečnostní složky uvedl, že útočníkem byl šestadvacetiletý Ahmad A., který do Německa přišel jako uprchlík. Jestli jednal z ideologických motivů, je zatím podle Spiegelu nejasné, bezpečnostní činitelé ale hovoří o kontaktech na islámské fundamentalisty.

Útočníka, který z obchodu s potravinami následně utekl, pronásledovali svědci. Házeli po něm kameny a židle, až se jim ho podařilo zastavit. Poté ho převzali policisté oblečení v civilu. Podle některých svědků během akce stříleli do vzduchu.

Incident se odehrál v supermarketu na křižovatce ulic Fuhlsbüttler Strasse a Hermann-Kauffmann Strasse. Podle bulvárního deníku Bild policie zadržela pachatele do půl hodiny. Deník také publikoval fotografii zadrženého z policejního vozu. Na ní je vidět s pytlem přes hlavu.

„Ten muž začal okamžitě bodat do zákazníků, zabil přitom jednoho člověka a několik dalších zranil,“ uvedla policejní mluvčí Heike Uhdeová.

Hamburská policie později informovala, že pachatel útočil sám a jako možný motiv útoku uvedla loupež. Pro oběti a svědky celého incidentu policie zřídila psychologickou a sociální pomoc.

Policie oblast v okolí obchodu s potravinami po činu uzavřela. Na místě byli těžce ozbrojení policisté a vznášel se nad ním i vrtulník. Navečer většina těžkooděnců z místa činu odjela.

Magazín Der Spiegel s odvoláním na bezpečnostní složky napsal, že současná státní příslušnost Ahmada A. se prověřuje. Útočník měl trpět psychickými problémy a konzumovat drogy.

rez, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme