Jeden z Krejčířových spolupracovníků jde před jihoafrický soud

V Jihoafrické republice dnes začíná soud s finančníkem Ivanem Savovem, spolupracovníkem Radovana Krejčíře. Savova zatkla policie ve čtvrtek na místě výbuchu Krejčířovy směnárny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř zdraví policistu před budovou pretorijského soudu, který 29. srpna rozhodoval o vydání Krejčíře do Česka | Zdroj: ČTK

Zadržení Ivana Savova podle jihoafrické policie nemá spojitost s Radovanem Krejčířem. Její mluvčí Paul Ramaloko to řekl televizní stanici eNCA:

„Jeho zatčení nesouvisí s výbuchem v Bedfordview. Savov bude souzen za podvody a praní špinavých peněz.“

Radovan Krejčíř utekl z České republiky v roce 2005. Policie ho stíhá kvůli daňovým únikům. V Jihoafrické republice se snaží získat azyl. Už od začátku svého pobytu v Jihoafrické republice je tamními médii označován za „krále podsvětí“.

Savov měl podle jihoafrické justice zpronevěřit v přepočtu asi 20 milionů korun. S Krejčířem ho spojují dvě společnosti, které jihoafrický berní úřad obstavil při postupu proti aktivitám českého podnikatele.

Mezotím vyšlo najevo, že Krejčíř chtěl prý v dubnu 2009 zlikvidovat svého rivala v Praze. Podle jihoafrického listu Sunday Times to tvrdí údajný nájemný zabiják, který měl vraždu provést.

mkp, Tea Veseláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme