Jeden ze strůjců atentátů na Bali spáchal sebevraždu

Nejhledanější terorista v jihovýchodní Asii je mrtev. Podle indonéské policie spáchal Malajsijec Azahari Husin přezdívaný "Demolitian man" sebevraždu poté, co jeho úkryt obklíčili příslušníci bezpečnostních sil. Husin se podílel na přípravě dvou krvavých atentátů na Bali v říjnu 2002 a 2005, při nichž zahynulo přes 200 lidí, převážně zahraničních turistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indonésie - území

Bombový specialista Azahari Husin, který byl vycvičen v Afghánistánu a prošel i tábory islámských extrémistů na jihu Filipín, se ukrýval už od roku 2001. Policii se ho nikdy nepodařilo dopadnout, i když na něho vypsali miliónovou odměnu i Američané.

Právě on patřil k hlavním výrobcům bomb a náloží, které zabíjely při teroristických útocích v Indonésii. K tomu využíval i vzdělání získané v Austrálii.

Podle indonéské policie i místních agentur byl "Demolition man" odhalen v úkrytu v obci Batu na Východní Jávě. Poté, co se strhla přestřelka, odpálil na sobě nálož.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme