Třináct věřících zabil padající strom na ostrově Madeira, místo navštíví portugalský prezident

Během úterní křesťanské poutě Nanebevzetí Panny Marie ve městě Funchal na ostrově Madeira spadl na věřící vzrostlý asi 200 let starý strom. Smrtelně zranil nejméně třináct lidí a několik dalších zranil, z toho čtyři vážně, informoval o tom portugalský server CM Journal. Španělský server El País s odkazem na veřejnoprávní televizi RTP a vládní zdroje uvádí až 52 zraněných.

Funchal (Portugalsko) (Aktualizováno: 20:29 15. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle serveru CM Journal mohou být mezi oběťmi i děti. Záchranné sbory převezly celkem šest lidí do tamní nemocnice Nélio Mendonça. Hasiči médiím sdělili, že věřící měli zranění hlavně v oblasti hlavy a mohli utrpět traumatické poranění mozku.

Podle SkyNews místo navštíví portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa.

Na místě stále zasahují hasiči, složky záchranného systému a dobrovolníci Červeného kříže. V době pádu stromu bylo spoustu věřících kolem kašny, která je obklopena mnoha starými stromy a každoročně láká mnoho lidí z Madeiry.

Neštěstí se stalo v katastru obce Monte nedaleko ostrovní metropole Funchal. Věřící místo s kostelem zasvěceným patronce Madeiry, Panně Marii, navštěvují každoročně v hojném počtu, uvádí ČTK. Madeira, která leží uprostřed Atlantického oceánu, je pod portugalskou správou.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme