Jediný odsouzený za 11. září je na svobodě

Odvolací soud v Hamburku rozhodl, že Munír Mutasádik podezřelý z podílu na teroristických útocích ve Spojených státech 11. září bude propuštěn na svobodu. Třicetiletý Maročan byl zatím jediným odsouzeným v souvislosti s atentáty na New York a Washington odsouzen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

WTC se řítí k zemi

Loni v únoru hamburský soud poslal Mutasádika do vězení na 15 let za napomáhání pilotům letadel, která zaútočila na Světové obchodní centrum a Pentagon. Později ale Mutasádikovu vinu zpochybnila výpověď jiného podezřelého.

Poté, co nejvyšší spolkový soud rozsudek zrušil a nařídil nové soudní řízení, dostane se nyní mladý Maročan po více než dvou letech na svobodu. Oznámil to Mutasádikův obhájce v Hamburku. Jeho mandant se ostatně nikdy nepřiznal a odmítal podíl na přípravě úderů proti USA.

Neúspěchem skončil letos pro německou justici i druhý teroristický proces s dalším mladým Maročanem Zoudím. Hamburský soud ho musel nakonec osvobodit, mimo jiné proto, že Spojené státy odmítly žádost o výslech korunního svědka procesu, kterého vězní na neznámém místě jako teroristu.

Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme