Jedna Češka je po střelbě na autobus dál v péči francouzských lékařů. Po pachateli se pátrá

Po sobotní střelbě na český autobus ve Francii zůstává dál v péči tamních lékařů jedna Češka. Uvedla to Irena Valentová z tiskového odboru ministerstva zahraničí. Po útočníkovi francouzská policie stále pátrá. Podle vyšetřovatelů se zřejmě nejednalo o cílený útok a střelec zaměřil autobus náhodně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozbité sklo (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Morquefile

Většina cestujících se už v náhradních autobusech vrátila domů, v péči francouzských lékařů však stále zůstává žena, které střepy z roztříštěného předního skla poranily oko.

Podle informací českého konzulátu byla převezena do nemocnice v St. Étienne. Operována by měla být až v Praze, protože podle francouzských úřadů je schopná převozu.

„V tuto chvíli se řeší, kdy bude převezena do České republiky,“ uvedla Irena Valentová z tiskového odboru ministerstva zahraničí. V nemocnici je s ženou i její manžel, který je poraněný na stehně.

Autobus vezl 75 klientů české cestovní kanceláře. Výprava se vracela ze Španělska do Prahy a střelba ji zastihla na dálnici u francouzského města Valence.

Český autobus se školáky zasáhly na jihu Francie dva výstřely, střepy skla zranily 6 lidí

Číst článek

I autobus zatím zůstává ve Francii. Policisté ho ponechali na místě kvůli další expertize. Už dříve policie uvedla, že patrový autobus byl zasažen dvakrát a že hledaný útočník střílel z lovecké pušky, zřejmě větší ráže.

„První výstřel rozbil přední sklo, pak druhý výstřel rozbil po několika vteřinách zadní sklo vozidla," řekl novinářům prokurátor z oblasti incidentu Alex Perrin.

Podle vyšetřovatelů se zřejmě nejednalo o cílený útok, ale střelec zaměřil autobus náhodně.

Jan Šmíd, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme