Jedna z nejfrekventovanějších dálnic v Německu bude hostit happening

Hodovní tabule, jaké svět ještě neviděl, zorganizovali pořadatelé letošního Evropského města kultury 2010. Dálnice mezi Dortmundem a Duisburgem zůstala dnes pro auta uzavřená. Namísto stresu za volantem si tam lidé mohou užít společný oběd. Přání organizátorů je, aby ke stolu usedlo až milion lidí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálniční most

dálniční most | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Nekonečné kolony aut, takový obrázek nabízí běžně dálnice mezi průmyslovým Dortmundem a Duisburgem. Auta dnes nahradí kolony stolů. Silnice se promění na největší restauraci pod širým nebem.

Přehrát

00:00 / 00:00

RRž Nejdelší stůl světa.mp3

„60 kilometrová autostráda spojí všech 53 měst, která se letos pod značnou Ruhr 2010, pyšní titulem Evropské město kultury. Tedy města jako například Essen, Gelsenkirchen, Dortmund, Düsseldorf,“ říká Katarina Jarzombek z pořadatelské agentury.

Letošní akce přilákaly už do Porúří miliony návštěvníků. Dnešní hostina je jakýmsi vyvrcholením nebo určitě mediálně nejatraktivnějším podnikem.

Dálnice je zavřená už od večera, kdy začalo stavění 20 tisíc jednotlivých stolů. „Lidé tu mohou jezdit na kole, in-linech, procházet se, užít si kulturu a samozřejmě si udělat pořádný piknik,“ říká paní Katarina Jarzombek.

Potraviny ke stolu si ale musí přinést návštěvníci vlastní. Původně se počítalo, že si lidé den na dálnici zpříjemní i grilováním. Extrémní vedra si ovšem vyžádala zákaz jakéhokoli rozdělávání ohňů.

Namísto stánkařů s typickými německými párečky budou v pohotovosti hasiči. Přesto pořadatelé věří, že milion návštěvníků na dálniční happening dorazí. Po rekordní hokejové návštěvě na Schalke by si Porúří mohlo připsat další rekord.

Klára Stejskalová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme