Jednání mezi Olemrtem a Abbásem nepřineslo výraznější výsledek

Jednání mezi izraelským premiérem Ehudem Olmertem a palestinským prezidentem Mahmúdem Abbásem nepřineslo výraznější výsledek. Přesto znamenalo pozitivní změnu před mezinárodní konferencí o Blízkém východě, která se má konat už příští týden v americkém Annapolisu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mahmúd Abbás a Ehud Olmert | Zdroj: ČTK

Ehud Olmert a Mahmúd Abbás si předali návrhy svých stran na závěrečné prohlášení na konferenci. Na dokumentu teď budou pracovat vyjednávací týmy. Ještě před několika dny neexistoval žádný návrh. Propuštění 441 palestinských vězňů se očekávalo už týden, ale nový je závazek Izraele zastavit výstavbu židovských osad a zrušit živelně a bez povolení vznikající osady.

Zároveň se zavázal že se už nebude vyvlastňovat půda. Jde o ustavení z takzvané cestovní mapy, která se ale nikdy nenaplnila kvůli faktu, že nedošlo k zastavení násilí. Zatím se zdá, že konference v Annapolisu nemůže přinést zásadní zvrat směrem k dosažení mírové dohody.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme