Jednání o íránském jaderném programu budou pokračovat v Turecku

Jednání o íránském jaderném programu v Ženevě přineslo pokrok. Tvrdí to alespoň přítomní politici. A to i přesto, že jediným výstupem je dohoda o dalším summitu na konci ledna v Turecku. Tam by se opět měli sejít zástupci Teheránu se skupinou představitelů pěti stálých členů Rady bezpečnosti OSN a Německa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ženeva | Foto: Kateřina Křenová

Dvoudenní ženevská jednání mezinárodního společenství a Íránu o jaderném programu byla důkladná. Prohlásila to evropská komisařka pro zahraniční věci Catherine Ashtonová, která na nich vystoupila jako zprostředkovatelka.

Ashtonová pak také potvrdila, že další kolo jednání mezi Íránem a šesticí států, mezi které patří Rusko, Spojené státy, Velká Británie, Francie, Čína a Německo, proběhne v lednu příštího roku v Istanbulu.

Na tomto summitu by prý mohlo i padnout stanovisko, ve kterém světové společenství zmírní své znepokojení nad iránskými jadernými plány.

Igor Maňour, Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme