Jednání o polské vládě začnou pravděpodobně už zítra

Pravicovým vítězům polských parlamentních voleb se podařilo překonat komunikační bariéry. Parlamentní strany Právo a spravedlnost a Občanská platforma se nemohly dohodnout, kdo jako první předloží návrh na program nové vlády. Ústupek dnes udělala Občanská platforma, a tak by jednání o nové vládě mohla začít už zítra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palác kultury a vědy | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

"Navrhujeme propracovanou a promyšlenou osnovu budoucí vlády. Čekali jsme, že tento návrh přijde ze strany Práva a spravedlnosti, ale nedočkali jsme se," řekl Jan Rokita a potvrdil, že je kandidátem platformy na místopředsedu vlády. Kandidát na premiéra Kazimierz Marcinkiewicz za Právo a spravedlnost devítistránkový návrh Občanské platformy přijal.

"Pokud jde o způsob vládnutí, máme velmi podobné názory, takže se dohodneme velmi rychle," uvedl Marcinkiewicz. Koaliční jednání ale nadále komplikuje prezidentská kampaň.

Podle kandidáta Občanské platformy Donalda Tuska čeká Poláky těžká zima, pokud Právo a spravedlnost začne prosazovat svůj ekonomický program.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme