‚Kdykoli se mu to bude hodit.‘ Putin uvedl, že je připravený jednat se Zelenským v Moskvě

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek řekl, že je připraven v Moskvě kdykoli uvítat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a jednat s ním. Informovala o tom agentura Reuters. Zelenskyj tento týden pozval Putina, aby se s ním setkal na ukrajinském Donbasu, kde sílí konflikt mezi ukrajinskými silami a proruskými separatisty.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zelenskyj tento týden pozval Putina, aby se s ním setkal na ukrajinském Donbasu. | Foto: Stephanie Lecocq | Zdroj: Reuters

Ukrajinský prezident v úterý Putinovi vzkázal, že je ochoten setkat se s ním na „jakémkoli místě ukrajinského Donbasu, kde je válka“. Putin nyní řekl, že je připravený se Zelenským probrat vzájemné vztahy a přijmout ukrajinského prezidenta v Moskvě, „kdykoli se mu to bude hodit“.

Zelenskyj chce jednat s Putinem o napětí na společné hranici. ‚Jsem připraven se sejít i v Donbasu,‘ uvedl

Číst článek

Kyjev už delší dobu bije na poplach kvůli zvyšování počtu ruských vojáků u hranic s Ukrajinou. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba před několika dny řekl, že Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 000 vojáků.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu ve čtvrtek ukončil vojenská cvičení na jihu a západě země a nařídil vojákům, aby se v pátek začali vracet na své stálé základny, což Zelenskyj uvítal.

Z oznámení ale není zcela jasné, zda se rozkaz ke stažení jednotek týká všech vojáků, které Moskva v poslední době na Krym a jihozápad Ruska přesunula.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme