Jednání s únosci pozorovatelů OSN pokračují

V Gruzii opět pokračuje vyjednávání o propuštění dvou vojenských pozorovatelů OSN. Jeden řecký a jeden poslký důstojník byli uneseni v neděli v Kordonské soutěsce poblíž gruzínsko-abchazské hranice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle původního prohlášení měli být rukojmí propuštěni už v úterý večer bez zaplacení výkupného. Zmocněnec gruzínského prezidenta Eduarda Ševardnadzeho Emzar Kvitsiani ale dnes opět přistoupil k dalším rozhovorům s únosci, jejichž totožnost ani motivy únosu dosud nejsou známy.

Jednotky OSN v Kordonské soutěsky dohlížejí na dodržování gruzínsko-abchazského příměří po občanské válce. Vlna únosů a zabíjení cizinců zachvátila Gruzii po první neúspěšné válce proti místním separatistům v letech 1994-1996. Pozorovatelé OSN byli v Gruzii uneseni již několikrát, naposledy letos v červnu, kdy byli rovněž v Kodorské soutěsce zajati čtyři pracovníci mise OSN. O několik dní později však byli propuštěni, aniž muselo být zaplaceno výkupné.

Jan Rosenauer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme