Jednání s únosci pozorovatelů OSN pokračují

V Gruzii opět pokračuje vyjednávání o propuštění dvou vojenských pozorovatelů OSN. Jeden řecký a jeden poslký důstojník byli uneseni v neděli v Kordonské soutěsce poblíž gruzínsko-abchazské hranice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle původního prohlášení měli být rukojmí propuštěni už v úterý večer bez zaplacení výkupného. Zmocněnec gruzínského prezidenta Eduarda Ševardnadzeho Emzar Kvitsiani ale dnes opět přistoupil k dalším rozhovorům s únosci, jejichž totožnost ani motivy únosu dosud nejsou známy.

Jednotky OSN v Kordonské soutěsky dohlížejí na dodržování gruzínsko-abchazského příměří po občanské válce. Vlna únosů a zabíjení cizinců zachvátila Gruzii po první neúspěšné válce proti místním separatistům v letech 1994-1996. Pozorovatelé OSN byli v Gruzii uneseni již několikrát, naposledy letos v červnu, kdy byli rovněž v Kodorské soutěsce zajati čtyři pracovníci mise OSN. O několik dní později však byli propuštěni, aniž muselo být zaplaceno výkupné.

Jan Rosenauer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme