‚Jednoho doslova vystrčili.‘ Do márnice, kde je nejspíš tělo Navalného, nemůže jeho matka ani advokáti

Matku Alexeje Navalného a jeho advokáty v pondělí nepustili do márnice v Salechardu na severu Ruska, kde je patrně tělo Navalného. Podle serveru Meduza to uvedla Navalného mluvčí Kira Jarmyšová. Ruské úřady kromě toho podle mluvčí matce i právním zástupcům sdělily, že příčina smrti Navalného se dál vyšetřuje.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pieta za Alexeje Navalného v Sofii

Smrt Navalného silně rezonuje ve světě, v Rusku ale jeho matka a advokáti nemohou ani do márnice, kde je nejspíš jeho tělo | Zdroj: Reuters

„Brzy ráno Alexejova matka a advokáti přijeli k márnici. Dovnitř je nepouštějí. Jednoho z advokátů doslova vystrčili. Na otázku, zda tam je Alexejovo tělo, pracovníci neodpovídají,“ uvedla Jarmyšová na síti X.

Vyšetřovací výbor, který plní roli kriminální ústředny, kromě toho Navalného blízkým oznámil, že vyšetřování okolností jeho smrti bylo prodlouženo. Jak dlouho to ještě bude trvat, není známo. Příčina smrti je stejně jako dříve ‚nezjištěna‘. Lžou, natahují čas a ani to neskrývají, napsala Jarmyšová.

Navalnyj byl roky hlavní tváří ruské opozice a hlasitě kritizoval režim prezidenta Vladimira Putina především za korupci. Od roku 2021 byl ve vězení. V pátek vězeňská služba uvedla, že 47letému politikovi se po procházce ve vězeňské kolonii za polárním kruhem udělalo špatně, ztratil vědomí a nepodařilo se ho oživit.

Ruská opozice i řada západních představitelů přičítá vinu za Navalného úmrtí ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme