Jednoho z vrchních velitelů Al-Káidy zabil dron, říkají džihádisté

Velitele Abu Faraj al Masriho zabil dron v syrské provincii Idlíb, která je v držení syrských rebelů. V pondělí to podle agentury Reuters potvrdily dva džihádistické zdroje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dron RQ-4 Global Hawk | Foto: U.S. Air Force

Velitel Abu Faraj al Masri, který se v nedávné době přidal k bojovým operacím syrské Fronty Al-Nusra, cestoval podle dostupných svěděctví ve svém vozidle v severozápadní Sýrii. Během jízdy jeho vozidlo zasáhl dron neznámého původu. Nejčastěji se mluví o americkém dronu.

Syrská organizace Observatoř pro lidská práva vzápětí potvrdila, že Masriho vozidlo bylo zasaženo. Jestli byl vůdce radikálů skutečně zabit, už neřekla.

Útoky dronů na islamistické vůdce jsou v poslední době čím dál častější. Před měsícem například po náletu amerického dronu zahynul vůdce afghánské odnože Islámského státu Hafiz Saeed Khan. V květnu americká armáda pomocí dronů usmrtila také Akhtara Mansoura, vůdce teroristické organizace Talibán.

Reuters, Ondřej Patrovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme