Jednou z nejčastějších příčin úmrtí v ruské armádě je sebevražda

Během letošního roku zemřelo v ruské armádě téměř sedm set vojáků, což by dalo dohromady jeden prapor. Mezi oběti se přitom nepočítají ztráty z vojenských konfliktů na Severním Kavkaze. Šokující je hlavně počet sebevražd a číslo mrtvých při dopravních nehodách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: Cestování.cz

Šest set šedesát dva, přesně tolik vojáků zemřelo od začátku roku kvůli trestným činům, dopravním nehodám nebo nešťastným událostem v ruské armádě. Mezi statisticky nejčastější příčiny úmrtí patří sebevražda. Celkem 182 mladých mužů si letos sáhlo na život, zejména kvůli drsnému zacházení a podmínkám v ruských kasárnách. Minulý rok spáchalo sebevraždu přes 250 vojáků. Více než polovinu trestných činů mají na svědomí starší důstojníci.

Na žalostný stav v ruské armádě se snaží už několik let upozorňovat mezinárodní organizace. Například Humman Rights Watch v jedné ze svých posledních zpráv píše, že v ruských ozbrojených složkách narůstá počet agresivních lidí s násilnickými sklony. Jedním z důvodů je také to, že značná část branců má nejnižší vzdělání a například problémy s alkoholismem.

Petr Vavrouška, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme