Jedovatý melamin nacházejí v čínských potravinách další země

Další země hlásí výskyt nebezpečného melaminu v potravinách pocházejících z Číny. Kontaminované potraviny z prodeje stahují Rusko, Vietnam a Filipíny. Skandál s melaminem, který poškozuje ledviny, propukl v Číně už v srpnu, Peking ho ale několik týdnů tajil. Dosud po požití závadných výrobků, zejména sušeného mléka, zemřely v Číně 4 děti. Na 55 tisíc jich bylo hospitalizováno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

laboratorní testy mléčných výrobků | Foto: ČTK/AP

Tuny mléčných výrobků pocházejících z Číny mizí ze skladů vietnamských obchodů a jsou likvidovány. Tamní ministerstvo zdravotnictví potvrdilo, že testy odhalily přítomnost nebezpečného melaminu v 18 produktech, hlavně v mléce a mléčných výrobcích pocházejících většinou z Číny.

Čínské výrobky v současnosti zkoumají i laboratoře v ostatních zemích východní a jihovýchodní Asie. Například Filipíny už potvrdily, že závadná chemická látka byla objevena ve dvou produktech, ostatní jsou podle dosavadních výsledků v pořádku. Přesto Manila dočasně zakázala dovoz všech čínských mléčných produktů.

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme