Prokuratura žádá pro Maxwellovou až 55 let vězení. Napomáhala Epsteinovi zneužívat dívky

Britka Ghislaine Maxwellová by měla být odsouzena k 30 až 55 letům vězení za napomáhání sexuálnímu zneužívání, uvedla americká prokuratura. Původně jí hrozilo až 65 let ve vězení. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Reuters. Šedesátiletá Maxwellová byla v prosinci odsouzena za to, že získávala sexuální partnerky pro svého někdejšího přítele, amerického finančníka Jeffreyho Epsteina. Rozhodnutí soudu o výši trestu se očekává 28. června.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ghislaine Maxwellová na tiskové konferenci v New Yorku

Ghislaine Maxwellová na tiskové konferenci v New Yorku | Foto: UNTV | Zdroj: Reuters

„Byla vypočítavým, rafinovaným a nebezpečným zločincem, který lovil zranitelné mladé dívky a získával je pro sexuální zneužívání,“ uvedla k Maxwellové prokuratura ve spisu podaném k federálnímu soudu na Manhattanu.

Princ Andrew kvůli procesu ohledně sexuálního napadení vrátil vojenské tituly a královské záštity

Číst článek

„Její praktiky zaměřené na zranitelné oběti odrážejí její názor, že s mladými dívkami, které se potýkají s problémy, lze zacházet jako s předměty na jedno použití,“ uvádí dále prokuratura.

Maxwellová byla společnicí amerického finančníka Epsteina, který měl čelit stejnému procesu, ale v roce 2019 spáchal ve věznici sebevraždu.

Žena trvá na své nevině, její příbuzní oznámili, že se proti rozsudku odvolá. Podle obhájců je obětním beránkem v procesu, kde se žalobci snažili za každou cenu najít viníka za Epsteinovy zločiny.

Probační úředníci doporučili pro Maxwellovou dvacetiletý trest, ale i ten považují její právníci za příliš vysoký. Na základě přezkumu federálních pokynů pro ukládání trestů navrhují nejvýše pět a čtvrt roku vězení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme