Lovce překvapil ‚zastřelený‘ jelen, když k němu šel, zvíře na něj zaútočilo. Muž v nemocnici zemřel

Lovec v americkém státě Arkansas přišel o život, když ho napadl jelen, o kterém si myslel, že ho zastřelil. O neobvyklém případu informovala americká média.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvíře způsobilo Alexanderovi četná zranění. Střelec pak zavolal svým příbuzným, kteří pro něj poslali záchranáře (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Šestašedesátiletý Thomas Alexander na jelena v pohoří Ozark vystřelil z pušky předovky, tedy ze zbraně, která se nabíjí skrz ústí hlavně. „Není jasné, jak dlouho ho (jelena) nechal ležet, ale šel se přesvědčit, že je mrtvý,“ uvedl Keith Stephens z arkansaského loveckého a rybářského úřadu. „Evidentně nebyl,“ dodal.

Ministerstvo: Vlk je chráněn unijní legislativou. Umožnění lovu tedy není jen o změně zákona

Číst článek

Podle Stephense se jedná o jeden z nejpodivnějších případů, s nimiž se během svého dvacetiletého působení v této agentuře setkal.

Zvíře způsobilo Alexanderovi četná zranění. Střelec pak zavolal svým příbuzným, kteří pro něj poslali záchranáře. V nemocnici ale lovec zemřel. Není jasné, zda podlehl zraněním, nebo třeba infarktu, který dostal, když na něj jelen překvapivě zaútočil. Co se stalo se zvířetem, není jasné.

Stephen připomněl, že lovcům se doporučuje, aby po zastřelení potenciálně nebezpečného zvířete nejméně půl hodiny počkali, než se k němu přiblíží.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme