Jemenští povstalci opět zaútočili drony na saúdské letiště Abhá. Devět lidí zranili

Při úterním útoku bezpilotních letounů jemenských šiítských povstalců na saúdskoarabské civilní letiště Abhá na jihozápadě země bylo raněno devět lidí. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na vyjádření koalice vedené Saúdskou Arábií. Stav všech raněných je stabilizovaný. Letiště obnovilo provoz, informovala saúdská televize Al-Arabíja.

Rijád Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při úterním útoku bezpilotních letounů jemenských šiítských povstalců na saúdskoarabské civilní letiště Abhá na jihozápadě země bylo raněno devět lidí (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Při teroristickém útoku na letiště Abhá bylo raněno devět civilistů. Osm z nich jsou občané Saúdské Arábie, jeden pochází z Indie,“ uvedla v komuniké koalice vedená Rijádem.

Další útok jemenských rebelů. Terčem húsíjských dronů bylo letiště v Saúdské Arábii

Číst článek

Povstalečtí Húsíové, které v bojích v sousedním Jemenu podporuje Írán, využívají bezpilotní letouny čím dál častěji a cílí při tom na letiště či ropná zařízení v Saúdské Arábii i Spojených arabských emirátech. Dva červnové útoky na letiště Abhá zabily jednoho člověka, více než 30 dalších utrpělo zranění.

Válka v Jemenu trvá už pět let a podle OSN je jejím výsledkem aktuálně nejzávažnější humanitární krize na světě. Šíité v roce 2014 obsadili hlavní město Saná a přinutili odtud odejít mezinárodně uznávanou vládu.

Od března 2015 bojuje na straně prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího i koalice v čele se Saúdskou Arábií, která Jemen vystavila intenzivní kampani leteckých úderů. Konflikt si podle mezinárodních organizací vyžádal desetitisíce mrtvých.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme