Šíitští povstalci v Jemenu zaútočili na základnu arabské koalice. Zemřelo nejméně 30 vojáků

Útok šíitských povstalců na základnu arabské koalice na jihu Jemenu v neděli nepřežilo 30 vojáků, dalších 60 bylo zraněno. S odvoláním na místní zdroje o tom informovala agentura Reuters. Podle ní jsou oběti vojáci, kteří náležejí k arabské koalici, jež pod velením Saúdské Arábie proti šíitům v Jemenu bojuje.

Saná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útok šíitských povstalců na základnu arabské koalice na jihu Jemenu v neděli nepřežilo 30 vojáků, dalších 60 bylo zraněno (ilusrační foto) | Zdroj: Reuters

Napadená letecká základna Al-Anad leží v provincii Láhidž na jihozápadě Jemenu a patří k důležitým vojenským stanovištím arabské koalice.

Americké námořnictvo zabavilo tisíce samopalů, zřejmě směřovaly do Jemenu

Číst článek

Agentura AP uvedla, že šíité k útoku použili raketu a bezpilotní letadlo s výbušninami a že na místě se ozvaly tři exploze. Raketa podle AP dopadla na výcvikový prostor, kde bylo v tu dobu několik desítek vojáků. Šíité na tuto základu zaútočili i v roce 2019 a zabili tam tehdy šest vojáků.

Jemen je od roku 2014 dějištěm občanské války. Šíité, které podporuje Írán, začali obsazovat území a dodnes mají pod kontrolou sever i hlavní město Saná, takže jemenská vláda se musela přesunout na jih. O rok později do bojů zasáhla arabská koalice, která bojuje na straně jemenské vlády.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme