V centru New Yorku se po vzplanutí kabiny zřítilo rameno stavebního jeřábu. Šest lidí bylo zraněno

Na ulici v centru New Yorku se ve středu ráno zřítilo rameno stavebního jeřábu, jehož kabina se z neznámého důvodu ocitla v plamenech. Podle listu New York Post (NYP) úřady zaznamenaly šest zraněných včetně dvou hasičů, jeřábníkovi se podařilo uniknout.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky krátce před 08.00 místního času (14.00 SELČ) dopadly na Desátou avenue v úseku mezi 41. a 42 ulicí na Manhattanu. 

Video sdílené na sociálních sítích ukazovalo, jak horní část jeřábu nejdříve zasáhla dům na protější straně ulice, načež se z výšky několika desítek metrů zřítila na zem, zatímco lidé utíkali pryč.

Na místě už byli hasiči přivolaní kvůli požáru na jeřábu. Ten podle listu The New York Times vypukl v motoru jeřábu. „Jeřábník, který pracoval v kabině stroje a v tu chvíli zvedal 16 tun betonu, oheň zpozoroval a neúspěšně se jej pokusil uhasit hasicím přístrojem, načež unikl do bezpečí,“ napsal deník.

V Polsku se na hangár zřítilo malé letadlo. Pět lidí zemřelo a pět je zraněných

Číst článek

Velitel hasičů Joseph Pfeifer novinářům řekl, že rameno se utrhlo kvůli oslabení ocelového lana způsobeného požárem. Proč jeřáb vzplanul, nebylo ihned jasné.

Některé budovy v okolí byly evakuovány a úřady místo incidentu uzavřely. Nikdo ze šesti zraněných nebyl ve vážném stavu, nejméně tři lidé ale podle listu New York Post skončili v nemocnici.

„Jak vidíte z trosek na ulici, tohle mohlo dopadnout o dost hůř,“ řekl na tiskové konferenci newyorský starosta Eric Adams.

Podobný incident New York zažil i v roce 2016, kdy pád jeřábu v jižní části Manhattanu zabil jednoho muže a další tři lidi zranil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme