Měli bychom Británii vyjednat lepší podmínky odchodu z Evropské unie, říká labourista Corbyn

Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn by v případě vítězství ve volbách nezavrhl brexit, ale snažil by se vyjednat lepší podmínky odchodu Spojeného království z Evropské unie. Řekl to v rozhovoru pro sobotní list Guardian. Dostal by se tak do rozporu se stoupenci své strany, kteří žádají druhé referendum.

Tento článek je více než rok starý.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Theresa Mayová a Jeremy Corbyn

Theresa Mayová a Jeremy Corbyn | Foto: John Stillwell/Pool | Zdroj: Reuters

Corbynova strana je ohledně brexitu hluboce rozdělena stejně jako celá Británie, poznamenává v této souvislosti agentura Reuters. Zatímco někteří poslanci labouristů volají po druhém hlasování, jiní zastupují volební okrsky, kde je odpor proti sjednocené Evropě největší.

Brexit bez dohody? Škody v mnoha oblastech i návrat celních kontrol, uvedla Evropská komise

Číst článek

Sám Corbyn nemá pro Evropskou unii velké pochopení a podporovat druhé referendum nechce.

„Musíte se vrátit zpátky a jednat, pak se uvidí, jaký bude časový plán,“ prohlásil šéf labouristů v odpovědi na dotaz, jaký by byl postup po případném vítězství jeho strany v mimořádných parlamentních volbách.

Rozhodnutí o referendu je podle Corbyna záležitostí strany. „Můj návrh v této chvíli je pokračovat (v brexitu) dál a snažit se dojednat s EU celní unii, abychom mohli být řádnými obchodními partnery,“ řekl Guardianu.

Británii čekají parlamentní volby v roce 2022, ale pokud premiérka Theresa Mayová neprosadí dohodu s Bruselem v parlamentu, mohou být vypsány i mimořádné volby.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme