Jeruzalémská mešita Al-Aksá zůstane o ramadánu kvůli koronaviru zavřená

Jeruzalémská mešita Al-Aksá zůstane o postním měsíci ramadánu kvůli koronaviru pro muslimy zavřená. Oznámila to ve čtvrtek rada, která toto třetí nejposvátnější místo islámu spravuje.

Jeruzalém Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mašita Al-Aksá | Foto: Ammar Awad | Zdroj: Reuters

Zakázáno bude i modlit se na Chrámové hoře, kterou muslimové nazývají Posvátný okrsek a kde mešita stojí. Opatření začne 23. dubna, na nějž připadá začátek ramadánu.

V prohlášení rady se uvádí, že rozhodnutí zakázat shromáždění věřících o postním měsíci ramadánu bylo učiněno na základě pokynů duchovních a rad zdravotníků.

Omezení o ramadánu už oznámilo několik muslimských zemí. Jordánsko nedovolí lidem chodit v postním měsíci modlit se do mešit, Egypt zakázal pořádat velké sešlosti při iftáru, což je první večerní jídlo po denním půstu.

Mnoho zemí včetně Saúdské Arábie už kvůli koronaviru v minulých dnech zavřelo mešity a vyhlásilo zákaz shromažďování. Írán připravil občany na to, že tento zákaz bude platit i o ramadánu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme