Jeruzalém ohrožuje lesní požár, úřady už evakuovaly muzeum holocaustu

Na západním okraji Jeruzaléma odpoledne vypukl prudký lesní požár. Ohrožuje několik obytných čtvrtí a památník obětí holocaustu Jad Vašem. Kromě pozemních hasičských jednotek zasahují také letadla. Hasiči se nejvíce obávají, aby plameny nedošly až k velkému překladišti pohonných hmot.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Památník Jad vašem v Jeruzalémě | Foto: Yad Vashem

Oheň se rozšířil velmi rychle kvůli vysoké teplotě, velkému suchu a silnému větru. Úřady proto začaly s evakuacemi lidí - ze světoznámého muzea Jad Vašem museli okamžitě pryč jak návštěvníci, tak personál. Pak přišly na řadu i okolní obytné čtvrti.

Policie na západě Jeruzaléma uzavřela všechny hlavní silnice, aby šňůry aut nebránily záchranným pracím. Hasiči předpokládají, že likvidace živlu může trvat řadu hodin.

Loni v prosinci zažil severní Izrael obrovský požár, ve kterém zahynulo přes čtyřicet lidí. Vláda čelila silné kritice, že se neumí s podobnými katastrofami účinně vypořádat. Izraelcům tehdy s hašením pomáhaly desítky zahraničních týmů.

Břetislav Tureček, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme