Jeruzalém opět místem konfliktu

Srážky mezi izraelskou policií a mladými Palestinci se před polednem odehrály v Jeruzalémě. Palestinci se snažili proniknout na Chrámovou horu kvůli ohlášenému pochodu izraelské ultranacionalistické skupiny na toto posvátné místo. Podle agentury AFP byl zraněn jeden policista.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

z Jeruzaléma

z Jeruzaléma | Zdroj: ČTK

Pochod k chrámové hoře iniciovala krajně pravicová skupina Revava. Ta stoupence vyzvala k hromadným modlitbám za odvrácení plánovaného vyklizení židovských osad v pásmu Gazy. Před mešitou se navzdory omezením stanovenými izraelskými úřady shromáždily tisíce muslimů. Mezi nimi byl údajně i jeden z politických vůdců hnutí Hamas na západním břehu Jordánu Hasan Júsif.

Izraelští vojáci v sobotu zastřelili v pásmu Gazy tři palestinské chlapce při kopané. Podle izraelských úřadů si prý hráli v zakázané zóně. Incident podle palestinského mírového vyjednávače Saíba Irikáta znamená vážné ohrožení mírového procesu. Jde o první vážný incident od vyhlášení oboustranného izraelsko-palestinského příměří v oblasti od začátku února.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme