Jeruzalémem otřásl sebevražedný atentát

V Jeruzalémě znovu útočil palestinský sebevražedný atentátník. Kromě sebe zabil devět lidí a na 40 jich zranil. Atentátník zaútočil ve čtvrti Mea Šerim obývané převážně ortodoxními Židy v době, kdy končil šabat a ulice byly plné lidí. Mezi oběťmi je podle prvních zpráv i osmnáctiměsíční dítě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranáři odvážejí zraněnou ženu | Foto: ČTK/AP

Palestinské militantní skupiny vyhlásily odvetu Izraeli za jeho vojenské akce ve dvou palestinských uprchlických táborech. Ty Izrael považuje za opěrné body palestinských teroristů.

Izraelská armáda se mezitím stáhla z uprchlického tábora Džanín. Stále ho však drží v obklíčení. Rozsáhlou operaci v táborech Džanín a Balátá zahájili izraelští vojáci před dvěma dny. Izraelská strana akci označila za čištění ohnisek terorismu. Palestinci naopak hovoří o masakru a přerušili s Izraelem bezpečnostní rozhovory.

Izraelští vojáci nadále zůstávají v uprchlickém táboře Balátá, kde objevili dílnu na výrobu dalekonosných raket Kásam. Podle armádního prohlášení je cílem akce zadržet palestinské extremisty a jejich zbraně. Jedná se o nejrozsáhlejší vojenskou operaci v palestinských uprchlických táborech od začátku současného povstání. Zahynulo při ní 19 Palestinců a dva izraelští vojáci.

Zásah izraelské armády kritizovala Evropská unie, která Izrael vyzvala k okamžitému ukončení této operace. Spojené státy Šaronovu vládu vybídly k co největší zdrženlivosti.

Kateřina Pospíšilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme