Jeruzalémské neštěstí si vzalo 24 životů, záchranáři končí

Zřícení části obřadní budovy v Jeruzalémě v noci na pátek si dosud vyžádalo 24 lidských životů a 300 zraněných. Záchranné práce byly už zastaveny s tím, že další prohledávání nestabilních ruin je vysoce riskantní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ještě odpoledne mluvčí izraelské armády řekl, že záchranáři stále doufají, že najdou další lidi. zatím je stále pohřešováno 12 osob. Na záchranných akcích se podílelo 500 specialistů se psy cvičenými na hledání osob v sutinách domů. Už odpoledne musely být práce přerušeny kvůli obavám ze zřícení zbylých zdí budovy.

V budově zvané Versaille se pod tančícími svatebčany ve třetím poschodí propadla podlaha a téměř celý vnitřek budovy se zřítil. V nemocničním ošetření se stále nachází více než 160 zraněných, z nichž 16 je ve velmi vážném stavu.

Podle izraelského rozhlasu zatkla policie 10 lidí, kteří jsou podezřelí, že špatnou konstrukcí, použitím zakázaných materiálů a špatným způsobem stavby způsobili zřícení budovy. Izraelský premiér Ariel Šaron by měl v úterý jmenovat zvláštní vyšetřovací komisi, která má důkladně prošetřit příčiny jednoho z největších civilních neštěstí v historii státu Izrael.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme