Jestřáb odhalil dva členy "horolezeckého" gangu

Středoevropská policejní akce Jestřáb přináší první hmatatelné výsledky: polští policisté po automobilové honičce dopadli několik příslušníků z takzvaného gangu horolezců. Ti vykrádali hypermarkety na Slovensku, v Polsku i u nás.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hypermarket

hypermarket | Foto: Bohouš Tečka

Policisté z polských Katovic se pokusili zastavit podezřelé BMW, řidič ale přidal plyn a dvousetkilometrovou rychlostí se řítil dál. Po několika desítkách kilometrů mu policisté zablokovali cestu a automobil havaroval. Oba muži jsou nyní v nemocnici.

V autě policisté našli 132 mobilních telefonů a přenosný počítač. "Všechny tyto předměty pocházejí z loupeže v obchodním centru v Žilině," uvedl Andrzej Gaska z policie v Katovicích.

Lupiči z gangu horolezců vykrádají hypermarkety ze střechy, do které vyříznou otvor a pak se na lanech spouštějí dolů. Polská policie předpokládá, že celá tato fyzicky zdatná skupina může mít až několik desítek členů. První dva se už podařilo dopadnout.

Martin Dorazín, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme