Kreml dostatečně nechrání vlastní území. Ruští vojáci prchají z Bachmutu, tvrdí Prigožin

Šéf soukromé žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin v úterý obvinil ruský stát, že Rusko dostatečně nebrání. Ze svých pozic ve východoukrajinském Bachmutu podle podnikatele, který je v otevřeném mocenském sporu s ruskou hierarchií, uprchla jedna celá ruská jednotka a ruské ministerstvo obrany mu stále dluží dodávky munice, aby jeho žoldnéři mohli město bránit.

Sledujeme online Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prigožin obvinil ruský stát, že Rusko dostatečně nebrání

Prigožin obvinil ruský stát, že Rusko dostatečně nebrání | Zdroj: Profimedia

„Jedna z jednotek ministerstva obrany uprchla z pozic na jednom z našich křídel. (...) Opustili své pozice, všichni uprchli,“ tvrdí Prigožin ve videu, které bylo v úterý zveřejněno na telegramu.

„Proč stát nedokáže bránit svou zemi?“ ptal se šéf wagnerovců, zatímco v Moskvě se konala vojenská přehlídka u příležitosti Dne vítězství, kdy si Rusko připomíná porážku nacistického Německa za druhé světové války.

„Den vítězství je vítězstvím našich předků, nezasloužíme si z něj ani zlomek,“ uvedl Prigožin. Ruský generální štáb se podle něj při svém vedení ruské válečné kampaně na Ukrajině dopouští zločinů proti ruskému lidu.

Prigožin minulý týden uvedl, že do 10. května stáhne své muže z Bachmutu, pokud mu generální štáb neposkytne potřebnou munici. Zatímco v pondělí uvedl, že podle předběžných údajů začínají jeho jednotky vybavení dostávat, v úterý řekl, že munice jeho mužům ještě nedorazila, resp. mají jenom „deset procent“ toho, o co žádal.

„Z (Bachmutu) neodejdeme, ještě pár dní (zůstaneme), budeme bojovat navzdory všemu, zvládneme to,“ řekl Prigožin, který tedy dané středeční ultimátum podle všeho nedodrží, píše agentura AFP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme