Zemřel ruský ministr pro mimořádné situace. Snažil se zachránit kameramana filmového štábu

Ruský ministr pro mimořádné situace Jevgenij Ziničev zahynul v Arktidě při meziresortních cvičeních. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na středeční sdělení Ziničevova úřadu. Podle úřadů zemřel Ziničev, kterému bylo 55 let, při záchraně lidského života. Ziničev byl bývalý dlouholetý bodyguard ruského prezidenta Vladimira Putina a jeden z lidí, které si s sebou přivedl z Petrohradu.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský ministr pro mimořádné situace Jevgenij Ziničev | Foto: Sputnik/Alexei Nikolsky | Zdroj: Reuters

Ministr pro mimořádné situace Ziničev zahynul podle zprávy úřadu při výkonu služby, když v Norilsku při meziresortním cvičení na ochranu arktické zóny před mimořádnými událostmi zachránil život člověka“. Bližší podrobnosti týkající se této události ministerstvo zatím nezveřejnilo.

Putinovi by monarchie neprošla. Jeho nápodoba demokracie je z nouze ctnost, míní novinář

Číst článek

Ruský list RBK na sociální síti Telegram s odvoláním na neupřesněný zdroj napsal, že Ziničev zahynul při „resortním natáčení“, když se snažil zachytit člena filmového štábu, který uklouzl na okraji útesu. O život prý ale přišli oba dva.

Šéfredaktorka televize RT Margarita Simonjanová na svém účtu v síti Telegram napsala, že kameraman filmového štábu spadl do vody z římsy, na níž stál. Ministr ve snaze zachránit ho pro něj skočil, ale narazil při tom na kámen.

List Kommersant připomněl, že ministerstvo dříve uvedlo, že pětapadesátiletý Ziničev v rámci pracovní cesty do Krasnojarského kraje prověřoval stavbu budovy nového hasičského depa v Norilsku a navštívil Dudinský arktický pátrací a záchranný útvar.

Norilsk leží za severním polárním kruhem na severu Krasnojarského kraje, který se rozkládá od jihu až na sever Sibiře.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme