Jih Řecka zasáhly bouře a vichřice. Zemřelo při nich nejméně 13 lidí

Nejméně 13 lidí zahynulo v oblasti západně od řecké metropole Atén v důsledku lokálních záplav vyvolaných silnými lijáky a bouří, uvedla řecká agentura AMPE s odvoláním na zdroje z civilní obrany a protipožární ochrany. Dalších 13 osob utrpělo zranění a bylo převezeno do nemocnice. Uzavřena musela být ve středu ráno na dvou místech i dálnice spojující Atény s městem Korint.

Atény (Aktualizováno: 17:30 15. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůz, který odnesla v Řecku voda při silných lijácích | Foto: Argiris Madikos | Zdroj: ČTK/AP

Silný vítr vyvracel stromy a poškodil řadu domů a obchodů například v okolí měst Megara a Mandra, které leží na západ od Atén. Vichřici doprovázel liják, proudy vody převracely auta a zničily četné silnice.

Většina obětí, které postupně našli hasiči, pochází z Mandry. Celkově přišlo o život devět mužů a čtyři ženy. Někteří zemřeli ve svých zaplavených domech, jeden muž na dvoře své firmy. Dvě těla strhla voda do blízkého moře.

Střední Středomoří už několik dní sužují silné vichry. O víkendu kvůli tomu zahynul podle agentury DPA turista na ostrově Korfu. Z pondělí na úterý zasáhnul hustý liják řecký ostrov Symi na jihovýchodě Egejského moře, způsobil tam lokální záplavy a nebezpečné sesuvy půdy.

Meteorologové varují, že i v příštích dnech se v regionu čekají prudké lijáky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme