Jihoafrická policie obvinila Pistoria z vraždy. Přítelkyni si spletl s lupičem

Jihoafrická policie obvinila Oscara Pistoria z vraždy. Hendikepovaný sportovec dnes v noci zabil svou přítelkyni, modelku Reevu Steenkampovou. Na policii údajně vypověděl, že si ji spletl s lupičem, a proto po ní vystřelil. Podle agentury AFP si v pátek vyslechne obvinění u soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oscar Pistorius a Reeva Steenkampová na snímku z listopadu 2012

Oscar Pistorius a Reeva Steenkampová na snímku z listopadu 2012 | Zdroj: ČTK

Incident se odehrál ve čtyři hodiny ráno, média spekulují o tom, že přítelkyně chtěla atletovi připravit valentýnské překvapení. Čtyři výstřely z pistole ji zasáhly do hlavy a do ruky a přivolaní záchranáři jí nedokázali pomoci.

Policie v domě našla pistoli ráže 9 milimetrů a Pistoria zatkla. Jak vysvětluje novinářka Mandy Wienerová z jihoafrického zpravodajského serveru Eyewitness, mít doma pistoli není nic neobvyklého.

„V Jižní Africe je docela časté, že lidé mají doma zbraně. V zákonech o držení zbraní se za poslední dobu nic moc nezměnilo. Není to poprvé, co se stal podobný případ - před pár lety jeden muž zastřelil svou dceru, kterou si spletl se zlodějem. Takže přestože nás všechny tenhle případ šokoval, není to tak úplně neobvyklé, už se to dřív stalo.“

Propuštění na kauci policie odmítne

Podle jihoafrické policie Pistorius vypovídal za přítomnosti svého právníka a byl zdrcený ztrátou blízké osoby. Policie zároveň potvrdila, že získala i výpovědi, podle kterých byl z domu už v průběhu večera a noci slyšet hluk.

Potvrdila také, že odmítne žádost o propuštění na kauci. „Obviněný vznese žádost o propuštění na kauci, ale my ji odmítneme, důvody vysvětlíme u soudu. V případu není žádný další podezřelý,“ řekla policejní mluvčí Denise Beukesová.

Oscar Pistorius, který nosí na obou nohou podkolenní protézy, je šestinásobným paralympijským vítězem, úspěšně závodí i se zdravými běžci. Vloni se na londýnské olympiádě dostal do semifinále v běhu na 400 metrů. Paralympijský závod na stejné trati suverénně vyhrál.

Atletův sportovní manažer Alfons Juck už dvakrát přivezl Oscara Pistoria do České republiky na závody Zlatá tretra: „Těžko říci, zda je to konec sportovní kariéry, ale jeho image bojovníka by skončila. Škoda pro světový sport,“ řekl.

Jitka Malá, Karolína Rezková, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme