Jihoafrický soud odročil případ Radovana Krejčíře na říjen

Soud s Radovanem Krejčířem začne v JAR v říjnu. Uprchlý český podnikatel se má zodpovídat z účasti na údajném loupežném přepadení, Krejčíř však jakoukoli vinu popírá. Obžaloba mu zatím neprokázala ani pojistný podvod, kterého se Radovan Krejčíř měl podle ní také dopustit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř před městským soudem v jihoafrickém Johannesburgu | Zdroj: ČTK

Městský soud v Pretorii stanovil začátek přelíčení na 9. října. O více času na shromáždění důkazů přitom požádala sama obžaloba, podle které Krejčíř spolu s dalšími dvěma muži spáchal ozbrojenou loupež v pretorijském obchodě s elektronikou ve snaze vymáhat dlužné peníze.

Sám Krejčíř sice přiznal, že se v kritickou dobu v místě pohyboval, prý ale jen doprovázel své přátele k rozhovoru s majitelem obchodu.

Zdroje blízké vyšetřování nicméně uvedly, že lupiči šli vymáhat peníze, které majitel obchodu údajně dlužil právě Krejčířovi.

Uzavřena dosud není ani jeho kauza údajného pojistného podvodu, kdy měl na základě zfalšované lékařské zprávy získat více než 10 milionů korun. I tento případ byl však odročen a jisté není ani datum projednávání žádosti o jeho vydání do České republiky.

Robert Mikoláš, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme