Jihokorejci cvičí ostré střelby v blízkosti sporné hranice. Sever opět hrozí

Jižní Korea zahájila další vojenské manévry zaměřené na obranu před komunistickými jednotkami KLDR. Cvičení je další z reakcí Soulu na nedávný severokorejský útok, při kterém zahynuli čtyři lidé a dalších 18 utrpělo zranění. Šlo přitom o vůbec první střelbu na civilní objekty od konce Korejské války v roce 1953.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihokorejští vojáci hlídkují na ostrově Jonpchjong ve sporných vodách Žlutého moře

Jihokorejští vojáci hlídkují na ostrově Jonpchjong ve sporných vodách Žlutého moře | Foto: AFP

Pětidenní cvičení začalo ostrou dělostřelbou současně na 29 místech na západním i východním pobřeží Korejského poloostrova, a to i v blízkosti ostrovů ležících u sporné námořní hranice, kterou Pchjongjang dodnes neuznává.

Výjimku tvoří jen ostrov Jonpchjong, který 23. listopadu zasáhly desítky severokorejských granátů. Podle generálního štábu je hlavním důvodem bezpečnost obyvatel i špatné počasí.

Pchjongjang v reakci na manévry prohlásil, že přibližují Korejský poloostrov blíže k válce a situace se může zcela vymknout kontrole.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme