Jihokorejský voják zabil osm spících kolegů

Nejméně osm svých kolegů zastřelil v noci na dnešek jihokorejský voják. Muž, který sloužil v blízkosti ostře střežené hranice mezi Jižní a Severní Koreou, začal na ostatní vojáky pálit, když spali. Mstil se tak veliteli za ponižování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jihokorejští vojáci | Zdroj: ČTK

Dvaadvacetiletý útočník Kim Tong-min podle vlastní výpovědi nejprve hodil do ložnice spících vojáků granát a pak začal střílet.

Při výbuchu granátu zemřelo pět vojáků, další tři Kim zastřelil, když do místnosti vystřílel na 40 nábojů. V kasárnách v tu dobu spalo celkem 25 vojáků.

Mezi mrtvými je i jeden důstojník, který je údajně příčinou krveprolití. Kim uvedl, že do ložnice hodil granát ve vzteku, když viděl svého velícího důstojníka, který ho často urážel.

Jihokorejský ministr obrany Jun Kwang-ung se za incident omluvil rodinám zabitých vojáků i celému národu a dodal, že armáda pečlivě prošetří podmínky u všech jednotek, aby se podobné tragédie neopakovaly.

Jihokorejští muži musí odsloužit 26 měsíců povinné vojenské služby, která je považována za klíčovou pro obranu Jižní Koreje proti komunistické Severní Koreji.

Martin Hromádka, Marcela Pohanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme